BARBARA KUBIAK

Absolwentka Akademii Muzycznej w Poznaniu. Już w czasie studiów zadebiutowała na scenie Teatru BarbaraKubiakWielkiego w Poznaniu partią Pierwszej Damy w „Czarodziejskim Flecie ” Mozarta. Od 1987 roku jest na stałe związana z tą sceną operową.

Współpracuje z najlepszymi teatrami operowymi w Polsce.  Wraz z Teatrem Wielkim-Operą Narodową w Warszawie wystąpiła w partii Abigaille w Nabucco G. Verdiego na Beijing Music Festival w Pekinie (Chiny) oraz Afrodite Opera Festival w Pafos (Cypr). Z Teatrem Wielkim w Łodzi, Operą Krakowską, Operą Dolnośląską oraz Teatrem Wielkim w Poznaniu artystka wyjeżdżała na liczne tournee zagraniczne, m.in. do Holandii, Belgii, Francji, Luxemburga, Niemiec, Wielkiej Brytanii oraz na Kubę, gdzie prezentowała się tamtejszej publiczności w repertuarze verdiowskim: Aida (Aida), Abigaille (Nabucco), Leonora (La forza del destino), Leonora (Il Trovatore), pucciniowskim: Tosca, Madama Butterfly czy V.Belliniego Norma.

W swoim repertuarze posiada najpiękniejsze partie z oper Verdiego (Nabucco, Aida, La forza del destino, Il Trovatore, Don Carlos, Otello, Macbeth, Ernani, Un Ballo In Maschera), Pucciniego (Madama Butterfly, Tosca, La Boheme, Turandot, Suor Angelica), Mozarta (Czarodziejski Flet, Wesele Figara), Belliniego (Norma), Beethovena (Fidelio), Donizettiego (Maria Stuarda), Mascagniego (Cavaleria Rusticana), Szostakowicza (Lady Makbet Mceńskiego Powiatu) i Janacka (Jenufa)

Wzięła również udział we wrocławskich superprodukcjach operowych Un Ballo in Maschera (2012) oraz Tosca (2013). Współpracuje też z teatrem Capitol, realizując partię Marii/Irene/Walkirii w spektaklu Jerry Springer -The Opera.

Barbara Kubiak występuje także w repertuarze oratoryjnym i koncertowym. Stale współpracuje z największymi polskimi filharmoniami i festiwalami, wykonując takie dzieła jak Brittena War Requiem, Mahlera II, IV i VIII Symfonię, Góreckiego II i III Symfonię, Kilara Missa pro pace, Angelus, Rossiniego Stabat Mater, Dvoraka Stabat Mater, Szymanowskiego Stabat Mater, Mozarta Requiem, Verdiego Requiem czy Nowowiejskiego Quo Vadis.

W dorobku fonograficznym artystka posiada dwie opery Verdiego: Nabucco oraz Il Trovatore, a także Szymanowskiego Stabat Mater oraz Mahlera VIII Symfonię.

0d 2008 roku zaangażowana jest również w działalność pedagogiczną, prowadząc klasę śpiewu w Akademii Muzycznej im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu. W roku 2009 uzyskała tytuł doktora sztuki muzycznej.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress